| anonim_4396 a întrebat:

De mult timp mi-au iesit niste bubite pe marginea gurii(partea de sus). Nu sunt rosii, sunt albe, transparente, nu se vad foarte bine, dar cand fac anumite gesturi cu gura(zambesc sau rad) se vad. Daca incerc sa le rup se inrosesc si nu mai scap de ele cateva saptamani.Stiti vreo crema buna pentru asta si sa-mi treaca si repede? Merg peste vreo 2 saptamani la mare si vreau sa-mi fac pozebig grin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TaviSMURD a răspuns:

Punctele albe sunt urmari ale colesterolului din sange. poti verifica facandu-tianalizele. evita sa mananci oua grasimi smantana lapte cu grasimi etc... pentru tratare poti folosi semintele de mustar (le gasesti la plafar) 2 lingurte dimineata pe stomacul gol, tratamentul medicamentos costa cam multicel. Pt orice chesie du-te totusi la derato. Multa baftawinking

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Până să pleci este bine să mergi la un dermatolog pentru diagnostic și tratament dacă vrei să dai bine în poze!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Poate fi o eczema, nu te juca, cu cat se cronicizeaza cu atat va fi mai greu de tratat. Du-te la dermatolog cat mai curand posibil. Si nu le mai rupe, medicul specialist trebuie sa le vada asa cum sunt.

| Trana_Andrey_1996 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema dar la mine sunt inca acolo de un an... eu musc intr-una din ele si parca tot cresc... straight face