| Noonehereyet a întrebat:

De o zi am o mica parte, aproape rotundă, de piele (carne, corp, nu știu cum sa ma exprim) în apropierea soldului pe care n-o simt. Se simte de parcă e anesteziata, simt doar daca produc o durere mai mare(o ciupitura, o intepatira etc). Ce poate fi? Va rog sa ma ajutați!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Daca mai persista te duci la medicul de familie si intrebi ce ar fi, el iti face trimitere la medicul specialist si vezi ce o fi, Vezi maine, poimaine daca persista. Poate nu simti durere asa usor ca este chestia aia mai ingrosata la exterior.

| Bizon95 a răspuns:

Daca e permanent (SearchingHard a pus punctul pe i, poate stai intr-o pozitie incomoda sau ceva asemanator)

atunci e posibil sa ai o problema cu nervii in zona aia, si numai doctorul iti poate spune ce si cum

| Speranta12 a răspuns:

Sa stii ca omul cand sede mult pe scaun, daca isi atinge fundul, nu il mai simte. Acesta amorteste. La fel s-ar putea intampla si la sold, daca sezi prea mult si nu faci miscare.

Dar cel mai bine, du-te la medic!