| Andandut a întrebat:

Astazi, am inceput sa simt o durere in zona axilara. Cand am pus mana, am simtit o mica umflatura sub piele care ma doare cand apas. Nu e rosie si nici nu se vede cu ochiul liber. Se simte foarte putin la palpare, dar ma doare cam tare. Nu stiu, eu tind sa cred ca o fi un cos sub piele, pentru ca durerea si umflatura sunt asemenatoare unui cos dureros iesit sub piele. Va rog sa-mi dati un sfat, ati mai patit asa? Eu m-as duce maine la medic, ca sunt ingrijorata, am citit mai multe pe net despre "ganglionii axilari care pot provoca cancer la san" si de astea. Nici nu stiu sa ma exprim in termeni medicali. Va rog sa ma ajutati cu un sfat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cred ca s-a umflat un ganglion, du-te la medic ca e posibil sa ai o infectie in corp.

| Park1Suin a răspuns:

Nu-ti fa griji si verisoara mea a avut si dupa o saptamana i-a trecut.