| Roxxy03 a întrebat:

De aseara, uneori cand ma apas in dreapta jos a abdomenului simt asa ca o usoara durere, doar cand apas. Durerea este aproape de ovar, nu in apropierea buricului. Se poate sa fie apendicele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil, la fel cum este posibil sa fie pur si simplu vorba de gaze.
Daca durerea nu dispare in cateva zile, ar fi bine sa mergi la doctorul de familie.

| Moryami a răspuns:

O durere într-o parte poate fi de la multe cauze nu doar de la apendice. De obicei, o problemă la apendice este însoţită de o durere cumplită de burtă ( cel puţin aşa am păţit eu ). Cel mai bine e să mergi la un medic specialist.