| anonim_4396 a întrebat:

De putin timp, simt ca am ceva ca o flegma in gat care se simte ca un nod.Cand inghit asa o simt si cand vorbesc uneori,ma deranjeaza.Dar cand mananc, nu simt nimic..si nu sunt racita.Ce este si ce as putea sa fac? Dau funda cine ma ajuta.Astept raspunsuri serioase de la cineva care stie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| selfie a răspuns:

Si eu simteam chestia aia cateodata. Incerca sa te duci la doctor, poate ai un microb in gat.

| edoardo a răspuns:

Si eu am fix la fel ma confront cu aceasta problema de cam 1 an chiar ieri am fost la un doctor.
Prima chestie care trebuie sa faci trebuie sa te duci la doctor si sa faci niste analize si de sange si in gat dupa medicul iti v-a da niste medicamente.

| Rebecca123 a răspuns (pentru edoardo):

Dar nu pot sa ma duc mai intai la medicul de familie? Si ce ti-a zis doctorul ce este si de ce a aparut?

| edoardo a răspuns:

Medicul de familie nu are ce sa-ti faca te consula si iti da medicamente. dar trebuie facut un test in gat, iti ia din gat microbul si il testeaza si vei vedea ce ai dupa iti v-a dat medicamente.
Cati ani ai?
Daca esti inca copil trebuie sa te duci la un medic pediatru happy