| BlueOctober a întrebat:

Buna,de vreo 2 zile ma inteapa inima si parca nu am destul aer in casa,apoi imi e cald si simt ca ma lasa puterile, nu duc o viata lipsita de probleme dar nici dezastruoasa nu e, certuri cu sotul bebe mic si neastamparat...nici un ajutor din partea nimanui(ma refer ca nu am cu cine sa vb despre mine si problemele mele)simt uneori ca nu mai fac fata si ca ar fi mai bine sa nu fi existat, oare ce sa fie? un inceput promitator in boli cardiovasculare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna ziua!

Intepaturile la nivelul zonei toracice pot prezenta multe: Junghiuri intercostale, palpitatii, extrasistole, etc. Daca durerea nu se reflecta in bratul stang, maxilar si nu aveti durerea sub forma de "ghiara" in zona toracica (Acestea fiind cele mai comune simptome ), nu sunteti pre-dispusa la stop cardiac, atac, etc.
Nimeni nu va poate diagnostica prin domeniul internetului. Cel mai indicat daca durerea nu trece, consultati un medic cardiolog pentru un consult detaliat: EKG, Ecocord, Holter, etc. si va da un diagnostic corect.
Cat pentru problemele personale pe fond psihic, puteti consulta un psiholog, specialist, sau, pur si simplu o persoana care va poate sfatui in anumite piedici.

Sanatate!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai degraba stres. Incearca sa mai alsi de la tine si sa nu te mai certi cu sotul. Sau daca nu poti lasa de la tine, edsparte-te de sot si stai linistita, fara certuri.

| BlueOctober explică (pentru Brigaela):

De ar fi asa simplu..merci pentru sfaturi

| fabiola a răspuns:

Fa o cura cu ceai de paducel si chiar tinctura de paducel, te vei simti mai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici de biorezonanta? nu te inteapa, se recomanda tratament naturist? sau medic homeopat? sanatate.

| BlueOctober explică (pentru anonim_4396):

Aahhh e de demult intrrebarea, dar merci oricumtongue da stiu despre biorezonanta, dar acum ma simt mai bine, ideea e ca uneori trebuie sa ne mai calmam, sa fim mai buni cu noi etc etc..sa mai renuntam la vicii si alte alea

| DraudeS a răspuns:

Tin sa mentionez, analizand mai bine situatia, intepaturile pot fi pe fond psihic ca motiv fiind stressul din casa.

Sanatate!

| BlueOctober explică (pentru DraudeS):

Multumesc pentru informatii, palpitatii am iar la doctor nu stiu cand o sa ma duc dar ma voi duce candva, la psiholog no way, iar prieteni sau membri ai familiei apropiati nici atat

| DraudeS a răspuns (pentru BlueOctober):

Buna ziua!

Dupa cate am zis, daca persista durerea sa va duceti pentru ca timpul nu inseamna numai bani ci si sanatate.
Cat despre psiholog, de ce nu? Nu este nimic rusinos, nu trebuie sa fii nebun pentru a consulta un psiholog / psihiatru. Eu unu prefer psihiatrul.
Cat despre prieteni / familie, sunt problemele dvs. personale.

Sanatate!

| Beautyroom a răspuns:

Buna.

Daca bebe este mic atunci foarte posibil este sa fie o depresie post-partum. O vizita la un medic psiholog sau chiar si la medicul de familie nu ar strica. Depresia post-partum este frecventa; nu te panica happy.
Pe fond nervos dar si pe fondul oboselii cronice posibil sa se fi produs dezechilibre electrolitice agravate de alaptare. Un supliment alimentar de magneziu, calciu poate ajuta in cazul intepaturilor. Daca alaptati atunci va rugam sa consultati medicul de familie pentru o solutie concreta (medicamentul potrivit si doza recomandata).

Beautyroom va doreste multa sanatate happy.