| Iponcherry a întrebat:

De vreo 4-5 zile, dupa ce mananc, incep sa am dureri jos in partea dreapta a abdomenului. Eu ma suspectez ca am apendicita, dar totusi nu am simptomele apendicitei. Doar ca ma doare in partea de jos a abdomenului si am dureri de spate ( sale). Am apendicita sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Nu. Poate fi altceva, oricum vezi un medic, măcar pe cel de familie.

2 răspunsuri:
| AlbaAura a răspuns:

Daca durerile apar dupa ce mananci, ceva nu este in ordine.Ar trebui totusi sa te vada un medic. Poate ai apendicele inflamat. Durerile sunt difuze si pot sa simti si in spate ca te doare.Nu mai sta.Un apendice inflamat poate perfora oricand.La o simpla palpare un medic specialist isi da seama imediat daca este o problema.Nu mai astepta dupa programarea medicului de familie.Du-te la urgente.Sanatate!

| Khaledsk8teru a răspuns:

Eu am apendicita, trebuie sa faci o operatie da cred ca stii, parerea mea e ca ar trebui sa mergi la doctor