| WeAreSmart a întrebat:

Am dureri in partea de jos-dreapta a abdomenului. Dureri usoare care au aparut de 2 zile incoace. Ce poate fi? apendicita? am 15 ani, baiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| angemon500 a răspuns:

Nu te speria acum 5 luni am patit la fel m-a tinut durere vreo 8 zile. Pana la urma cu chiu cu vai am mers la medic crezand ca gata ma opereaza de apndicita, dar ce sa vezi ma durea din cauza alimentelor nesanatoase.Mi-a spus sa tin un regim cateva zile si mi-a trecut imediat in 2 zile.

Sper ca te-am ajutat

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Ai facut ceva efort? de ce nu te adresezi medicului de familie? poate fi o apendicita si sa se agraveze.
O zi buna si multa sanatatehappy

| WeAreSmart explică (pentru caramela):

Mi-a trecut azi, si deindata am ridicat greutati si am facut exercitii fizice si tot e ok, nu era apendicita, poate am mincat ceva rau si ma durea altceva da nu apendicele

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi. Mai bine mergi la medic. Eu era sa mor din cauza asta. Am facut peritonita si apoi septicemie. Mai bine scoate-o. Dureaza 3 zile sa stai in spital si apoi o luna sa nu faci efort dar ai scapat.

| Lothar a răspuns:

Posibil sa fie si de la efort, daca mananci seminte ar putea fi apendicita
Ai facut efort sau ceva de genul?

| alinutza0408 a răspuns:

Posibil,apendicita este de fapt inflamarea apendicelui vermiform si se declanseaza in momentul in care depui efort.viziteaza un medic cat inca e in stare cronica, in stare acuta se transforma in peritonita si e mai grava situatia

| Marina_Bianca_1999 a răspuns:

Ai apendicita..si eu am patit la fel.