| GabrielStefan a întrebat:

deci aseara mi-am zgariat o alunita pe spate, am curs sange, si am aplicat pe vata niste spirt si am tinut strans acolo. Azi am vazut ca nu se observa nimic ciudat la el, nu s-a umflat, nu si-a schimbat culoarea, nu e rosu in zona ei. Singurul lucru e ca ma mananca cateodata acolo. Este ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ARF a răspuns:

Oamenii [ foarte putini ] pot face cancer daca isi RUP alunitele. Dar alunitele proeminente foarte mari. Tu nu ti-ai rupt-o, doar ti-ai zgariat-o. Deci nu o sa se intample nimic. Daca te mananca, inseamna ca se vindeca.

1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te vadă un dermatolog, până atunci nu o mai agresa!
Pa, pa.