| Dumitritsa a întrebat:

.deci azi dimineata am lesinat in autobuz pe citeva minute..si nu stiu din ce cauza, ma puteti ajuta va rog sa gasesc cauza? de la foame nu putea sa fie ca maninc destul de bine, nu sunt insarcinata ca nici relatii nu am avut inca..insa trebuie sa mi se inceapa mentstruatia zilele astea+sunt bolnava cu inima..de la ce poate fi? )))

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Evenso daca a lesinat cu pierdere de constienta => sincopa nu lipotimie.Mergi si fa un tomograf si consulta neurologul apoi daca zici ca ai probleme cardiologice mergi la medicul curant care te are in vedere. Daca ti-ai pierdut constienta mergi chiar acum la spital.

evenso
| evenso a răspuns:

Sa te duci neaparat la un consult cardiologic ( lipotimia poate fi cauzata de o hipoxie cerebrala ).

| pwp a răspuns:

Poate ai avut o carenta de calciu...Nu putem stii..mai bine te-ai duce la medicul de familie.
Ai grija de tine :*

| dannys a răspuns:

Poate k ai lesinat din cauza lipsei de calciu.

| nikywillrock a răspuns:

Sa ii zici maicatii, apoi te duci la medicul de familie si sa iti dea o trimitere sa faci niste analize... o sa stai internata vreo 2 zile in spital ca sa ti le faca. Exact ca si tine am patit in urma cu o luna insa mie nu mi-a gasit nimic la inima, doar probleme cu rinichiul stang, iar calciul era la limita.

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

O fi din cauza lipsei de calciu.

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

E din cauza inimi ar trebui sa te duci la un doctor sa vezi cei cu inima

| bamse23 a răspuns:

In primul rand mergi la medic, dar sa ca sa nu fii prea speriata chestia asat se poate intampla si de la lipsa de calciu, combinata cu astenia de primavara si chiar si cu "problemele" care urmeaza sa vina.