Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Ce mancare as putea sa cumpar dimineata, care sa tina de foame? obisnuiesc sa-mi cumpar 2 covrigi, dar dupa o ora, parca sunt lesinat de foame, ma ia cu ameteli, oboseala, etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O shaorma cu de toate

| RAY a răspuns:

Desi pare ciudat carbohidtrati ingrasa mai mult si nu tin de foame, eu recomand multe proteine oua fierte sunt perfecte dimineata
1 tine de foame
2 slabeste
organismul arde grasime din moment ce nu-i dai energie

| RAY a răspuns:

Si analizele sasi faci eu cred ca ai si anemie sau manci multe dulciuri,ametala nu-i normala, oboeala, manca mai multe fructe, proteine evita carbohidrati astia artificali gen dulciuri, fa sport alearga

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce crezi ca poti manca la Dragoste si sex, daca intrebi aici?

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Niste crochete sau un sandvis

| NameoftheCentury a răspuns:

@RAY23TM
Tu esti prost? Cum sa mananci oua ca sa iti tina de foame, pentru energie ai nevoie de CARBOHIDRATI in primul rand, si apoi de proteine ca sa fii satul complet. Faza cu ingrasatul e pentru domnisoare, ca doar nu te ingrasi de la niste covrigi, mananca acolo un sandwich cu de toate nu porcari si covrigi.

| Muffinss a răspuns:

Păăăi da, cum s-a mai spus mai jos ouă, dar eu mănânc dimineața cereale. Și nu, nu nesquick sau alte porcării, ci cereale integrale, musli, fulgi de porumb sau grâu și îmi dau foarte multă energie. Mănânc dimineața la 6 jumătate, înainte să plec la școală și mi se face foame abia pe la 2-3 PM. Sunt foarte sănătoase și bune pentru organism.

| 1cu2idei a răspuns:

Incearca sa mananci acasa dimineata(mic dejun)...pe urma mai mananci la 12 un covrig si gata.

| Turcu_Mario_2000 a răspuns:

Eu iti recomand cereale.
Si cerealele sunt bune dimineata nu?
Si eu mananc cereale dimineata si tin de foame nu ma ingrasa si au vitamine etc.

| Turcu_Mario_2000 a răspuns:

Eu iti recomand cereale.
Si cerealele sunt bune dimineata nu?
Si eu mananc cereale dimineata si tin de foame nu ma ingrasa si au vitamine, calciu etc. cum a raspuns Alina1sv

| adriana987 a răspuns:

Eu ti-as propune sa maninci ceva din terciuri acasa, chiar daca nu prea le iubim, dar ele te tin satul pe o bucata mai mare de timp.