| bianca_9810 a întrebat:

Deci cred ca sunt obsedata de cum arat... sau sunt chiar grasa? si vreau sa va cer parerea am 1.60 si 50 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| johnd a răspuns:

Bia, in principiu esti cam scunda pentru greutatea asta! depinde de varsta, mai poti slabi putin sau trebuie sa consulti un nutritionist si o sa aflii mai multe. parerea mea este ca nu trebuie sa ajungi sa te imbolnavesti doar de dragul de a purta ceva cu nu stiu cate marimi mai mici. ideea este sa te simti bine in pielea ta si sa ai greutatea sub control.

10 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună.

Greutatea ta este perfect normală,nu există nici un motiv de îngrijorare.
Dacă vrei să te menții la această greutate,consumă alimente sănătoase și în cantități mici, mult sport și multe lichide(apă, sucuri naturale făcute de tine).

Numai bine!

| MMihai a răspuns:

Nu știu ce vârstă ai dar nu cred!
Persoanele care nu au boli și se alimentează corect au oasele mai grele.

| DianaScorpio a răspuns:

Eu zic ca esti ok.

| unknownn a răspuns:

Hmmm.obsesia asta, dacă ţi-e foame, mânânci frate că doar n-o să mori de foame(bineînteles nu cu excese... încearcă să nu depăşească greutate cu înalţimea... daca ai 1.60 ar cam trebui să ai maxim 60 de kg)

Baftă!

| Anaeli a răspuns:

Esti foarte bine. Exact atat trebuie sa ai la inaltimea ta.

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Eu stiam de la mai multe persoane ca la 1.50 ar trebui sa ai intre 45 50 kg si la 1.60 ar trebui sa ai 55-60-65 kg.

| yasser25 a răspuns:

Mai intrebi? hm

| fata2011 a răspuns:

Conform ce spune medicul esti bine daca depasesti 50 kg nu o sa mai fii asa obsedata de tine! Nici sa nu te apuci de slabit pentru ca o sa arati prea slaba si o sa rada toata lumea. Deci este bine! Si ai grija cu silueta ta! Funda?

| Alex66 a răspuns:

Las ca esti foarte bunaa big grin pe sistem...

| bianca_9810 explică:

Ms de rasp:*.