| DiazAndreea a întrebat:

deci de 1 saptamana ma dor foarte tare rinichii, a inceput sa ma doara dreptul iar apoi si in partea stanga. Ieri am fost sa imi fac o analiza de urina si s-a observat sedimente de urina, maine primesc rezultatul. in fine, ma dor foarte tare picioarele si mi le simt umflate, sunt un pic umflate. nu pot sa merg nici 100 m ca ma dor foarte tare picioarele. intrebarea este ce pot sa fac sa nu am mai doara atat de tare? si daca este de la nisip sau de la pietre? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Sa nu faci insuficienta renala. eu zic sa te duci la spital. mai bine mai devreme decat prea tarziu.