| colorfullbubble a întrebat:

Buna!
deci de ceva timp ma ma doare in zona abdominala si am stari de voma si nu prea am pofta de mancare. ce as putea sa am poate apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GrizzlyRO a răspuns:

Daca te durea in dreapta da...insa asa nu pot fi sigur ca ai apendicita. Posibil sa ai o cadere de calciu sau hepatita, insa nu's doctor deci nu te lua dupa mine. Incearca sa bei un ceai de musetel sa te mai calmeze la stomacelwinking

2 răspunsuri:
| Ady9021 a răspuns:

Daca te doare in zona stomacului e posibil sa ai un inceput de gastrita. Daca ai dureri in zona intestinala, care tin cateva zile, e posibil sa ai paraziti. In ambele cazuri recomandarea mea este sa mergi la un medic si sa faci o ecografie. Sper sa-ti fie de folos.

| blackrain a răspuns:

Depinde unde in zona abdominala... daca in dreapta jos, s-ar putea. vezi daca e inflamata zona. daca nu, cel mai bine pentru tine e sa te duci la doctor. el o sa iti spuna. de altfel, e posibil sa fii insarcinata?! funda? big grin