| izzzy90 a întrebat:

Deci e cam complicat de explicat .......sa imi spuneti daca vi-sa intamplat vreo data,ati auzit sau macar sa imi dati niste informati.
In timp ce dorm mi-se intampla un lucru foarte ciudat pe o parte si infricosator (zic eu ). In timp ce dorm mi-se blocheaza,paralizeaza tot corpul, mi-e frica rau vreau sa ma trezesc imi vine sa strig dupa ajutor dar la fel cum nu nam pot misca nici nu pot vorbi dar culmea e ca eu sunt constienta (nu complet dar sunt sunt vad tot in jur ) repet simt o mare frica si dupa ce reusesc sa ma trezesc ma dor picioarele, le simt amortite! O luna mi.se intapla de fiecarte data cand dormeam si ziua si noapte daca dormeam de 3 oripezi de atatea ori se intampla! Mi.e si frica sa mai dorm! Ajutor! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi cazul sa te vada un medic.
Ai probleme de respiratie?
Ti se usuca gura?
Nu ezita si cere sfatul medicului cat mai urgent!
Cu mama ai vorbit?
O seara buna happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica sa adormi. Oricum fa-ti niste analize ceva, un control general.

| AFC a răspuns:

Si eu mai patesc din alea dar nu simt picioarele amortite cand ma trezesc.
Sunt vise lucide, in care constientizezi ceea ce faci, eu ma visez ca dorm si cineva ma intoarce in pat si eu nu ma pot misca si incerc sa tip si nu pot, la inceput credeam ca e real ce mi se intampla pana odata cand m-am trezit din somn si eram in partea opusa intors ca cea din vis, acum cand visez nu am niciun stres si incerc sa ma trezesc din vis