| RyAngel a întrebat:

Deci nu e prima dată când m.am epilat cu epilatorul dar m.am grăbit şi am dat repede smulgand mult într.un timp scurt şi acum, după câteva ore pielea mi s.a incretit într.un mod urât aproape că la vergeturi şi înainte era fină şi mi.e frică, dacă nu.şi revine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndreeaE a răspuns:

Pai sti ca de obicei atunci cand te epilezi cu epilatorul ti se face o iritatie. O crema cu aloe sau galbenele e cea mai buna. Stiu din propia experienta.

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Incearca sa pui ceva care sa-ti calmeze pielea, ceai de musetel, galbenele si ai rabdare sa-ti treaca. Daca vezi ca nu e in regula mergi la dermatolog.