| ralukutza123 a întrebat:

Hey. Am o relație la distanta de 6 luni cu un barbat din constanta ( eu sunt din bucuresti), are 30 de ani, iar eu 18.
Ne.am întâlnit prima oară după 2 luni de vorbit la telefon. A venit prima oară la mine acasă, nu m.am culcat cu el ( sunt virgina), am stat împreună și atât. Următoarele 2 zile am ieșit în oraș. Apoi au urmat alte 3 luni la distanta, după care ne.am reîntâlnit într-o zi. Apoi a plecat. După 3 saptamani la distanta ne.am reîntâlnit, într.un hotel, 3 zile la rand.În cea de a 3a zi am făcut dragoste.
As vrea sa știu dacă ne-am grăbit, și ce părere aveți în legătură cu această relație. Credeți ca m-am oferit prea repede? Nu știu dacă a fost bine ceea ce am facut, având în vedere ca era a 7a oară când ne vedeam fizic, fata în fata, dar fiind intr-o relație de 6 luni, la distanta.

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1 eu nu cred in relati la distanta cred ca sunt iluzi, dezamagiri etc nu ai nici o garantie ca el nu are pe alta
2 ca orice barbat va vrea sex e in natura unui mascul sa vrea asa ceva, nu vad nimic imoral /gresit a sta cu o fata pentru sex si mi se pare ipocrit sa o minti pentru sex
3 fetele mereu vor regreta ca numai sunt virgine, virginitatea e o mandrie si multe fete prin asta sunt mai bine vazute la noi in societate, faza cu greseala viitorul isi va raspunde, personal nu cred ca acel barbat vrea ceva serios cu tine a vrut si a obtinuit ce a vrut posibil are si nevasta si copii, next time fi mai rationala, macar de ai castiga ceva da asa sex gratis pe bune ma dezamagesti, sti cum e sa fii femeie adevarata? independenta, inteligenta sa obti mereu ceva sa ai un scop in ceea ce faci nu sa fii fraiera tuturor barbatilor

| Doub a răspuns:

Da, i-ai demonstrat ca nu esti mai mult decat un obiect. Felicitari, ai ramas fara demnitate.winking

Răspuns utilizator avertizat
| Doub a răspuns (pentru BogdanS6):

A ramas fara demnitate pentru ca a facut sex dupa 6 luni cu un barbat de 30 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Doub a răspuns (pentru BogdanS6):

Care e logica afirmatiei mele? Pur si simplu mi se pare ciudat ca dupa 6 luni de relatie (doar 6 luni) sa faci sex.
" Sau tu faci sex dupa casatorie"- Aham. E vreo problema?raised eyebrows

| Clausd10 a răspuns (pentru Doub):

Eu sunt de acord ca e bine sa nu i te oferi oricui si oricum. Dar o fi bine sa ramai virgina pana dupa nunta si sa constati ca el nu te poate satisface nicicum? Ca nu sunteti compatibili? Ce gandesti tu stiind ca te-ai pastrat pentru EL? Fata nu are nici o vina ca a gasit in prietenul ei omul potrivit la momentul potrivit. Varsta nu are de-a face cu asta. Intre parintii mei este diferenta de 11 ani. Si au 38 de ani de casatorie! Si inca se iubesc! Pentru ca se vede acest lucru. Deci... mai gandeste-te.

| RobertMoon a răspuns:

Da, ai gresit ai ramas fara demnitate. Ai fost ca o fetita care crede ca ramane virgina pana la adanci batreneti si te-ai aruncat la primul fraier care ti-a iesit in cale si acum ai ramas fara demnitate. Pariez ca el e un vierme care nu face nimic si s-a bagat in seama cu una mai mica cu 12 aniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un tip normal de 30 de ani nu are ce discuta cu o fata de 18 ani decat in doua situatii: ori ea e mult peste nivelul intelectual al unei adolescente de 18 ori el e semi-retard. Daca nu se aplica nici o ipoteza din cele enumerate cel mai probabil respectivul te tine pentru sex. Asa ca nu se poate pune problema daca ai cedat prea repede din moment ce asta e singurul motiv pentru care existi in viata lui.

Sper sa ma insel si ca voi doi sa formati un cuplu si sa va iubiti. Dar eu nu ma prea insel, in primul rand, iar in al doilea, oamenii sunt de rahat. Un tip de 30 de ani poate manipula cu usurinta o tanara de 18 ce nu a fost educata in privinta acestor lucruri sau care trece printr-o perioada mai tumultoasa.

| Țoglă a răspuns:

Vârsta îi bună pentru sex. Dar tipul cred că are familie și mai face câte o "ieșire" pe afară.

Răspuns utilizator avertizat
| Clausd10 a răspuns:

Nu, nu v-ati grabit. Iar relatia e OK. Mai mult ca sigur ai mai avut prieteni pana la 18 ani. Iar faptul ca ai acceptat sa i te oferi LUI... inseamna ca ai vazut la el ceva ce n-ai vazut si la ceilalti. Iar varsta la care ti-ai inceput viata sexuala e cea potrivita. Succes in relatia voastra.

Răspuns utilizator avertizat
| piratul a răspuns:

Nu lua in seama toti " expertii" de aici, e bine de stiut ca dragostea adevarata nu are varsta, culoare sau religie.Tu ai facut ce ti-a spus inima si asta e bine, nu ai facut-o pe interes! Nu pot sa iti garantez ca nu o sa fii dezamagita, in societatea zilelor noastre greu mai vezi o relatie durabila, sper totusi ca relatia ta va fi ok in caz contrar sa stii ca nu e vina ta tu ai facut ce ai simtit ca iti doresti si asta e important in aceasta viata scurta si plina de surprize!

| stanciudan a răspuns:

Nu știu dacă te-ai grăbit tu sau nu, dar cu siguranță el trebuie sa se ferească sa nu afle nevasta-sa ce a făcut el în delegațiile de la București. La 30 de ani are deja familie, dacă nu cumva și copii. In special ei cauta relații la distanta, sa nu afle nevasta, iar cu experiența de om însurat sa vrăjească o puștoaică de 18 ani e floare la ureche.

| ralukutza123 explică:

Eu credeam ca " curva" este acea fata care se culca cu mai mulți băieți, fără sa simtă nimic pentru ei, sau sta cu ei pentru bani. Așadar, nu e așa, eu nu l-am înșelat, deși aveam ocazia sa ies cu mai mulți baieti, având în vedere distanta. Îl iubesc, mă iubește. Pt bani nu stau cu el, nu am nevoie de banii lui.
Următoarea mea întrebare este: de ce un barbat de 30 de ani nu poate iubi o fata de 18? Și de ce toți sunt catalogați la fel?

| RAY a răspuns (pentru ralukutza123):

Tu esti orbita de iluzi, las ca vei vedea ca avem dreptate, zi-mi un barbat serios care vrea ceva serios cu o fata de varsta ta? cam 90% din barbati din Romania sunt vai de ei niste imaturi de nota 10

| relian a răspuns (pentru ralukutza123):

Nu mai asculta la "profesionistii"astia de pe aici, numai balarii spun.Fa ce simti tu, iar varsta nu are a face cu prefectura.Si sint catalogati toti la fel adica? Daca faceai sex cu cineva ca si tine care e faza ca nu inteleg? Un baiat de 18 ani daca facea sex cu tine te lua cumva de nevasta? Cum am spus nu mai asculta sau cere sfatul unora care habar nu au dei aia relatie, ori unora care au avut deceptii si acum urasc barbati sau femeile dupa caz.Fa ce simti.Referitor la graba nu e nimic din graba,, ai facut ce ai simtit si atit.Si cu cit mai repede cu atit mai bine. Unele femei asteapta sa fie luate de neveste ca sa faca sex.Ok nu-s impotriva dar gandeste-te ce te faci daca nu te potrivesti sexual cu partenerul, deja esti maritata, ce faci? Sexul inainte de toate, de la orice oamenii se impaca, dar nu si de la sex.Deci ai facut exact ce trebuia sa faci.

| ralukutza123 explică:

Nu are nevasta, copii și nici o alta iubita. II cunosc familia, sora, știu totul despre el. Și părinții mei îl cunosc și au zis ca e de treaba înainte sa afle ca eu sunt intr-o relație cu el.