| Diana006 a întrebat:

deci nu stiu daca am paduchi sau o iritatie. Uneori ma mananca dar alte ori nu. De obicei ma mananca cand imi aduc aminte de mancarime. M-am uitat si nu vat nici un paduche si nici un ou. Dar ma mananca. Oare e iritatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| 50cent50 a răspuns:

Cred ca este o iritatie si paduchii se duc la prima spalare pe cap, doar lindini pot rezista si arata asa http://www.corpul-uman.com/2013/12/paduchi-lindeni-tratament.html

| IngerPazitorr a răspuns:

Buna!
E posibil sa fie o iritatie. Contacteaza un medic.
Pa. :*

| Mirica_Roxanamirica_Roxana_1997 a răspuns:

Daca ai avea paduchi nu ai cum sa vezi, ei stau in varful capului, pune pe cineva sa se uite in capul tau. daca nu ai probabil e o iritatie