| Eu_8005 a întrebat:

deci pe 20 iunie am avut prima menstruatie acum deja e 24 iulie cred ca nu mai vine luna asta da? voi cum credeti?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca ti-a intarziat 4 zile nu inseamna ca nu mai vine, se poate sa fie o dereglare hormonala sau pur si simplu nu ai inca ciclu regulat, se va regula dupa un timp.

| IrinaAndreea a răspuns:

In primii doi ani de obicei e destul de neregulata, asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji daca va mai intarzia putin.

| Sabina_1904 a răspuns:

Ciclul menstrual nu este reglat, este se regleaza dupa minim 2 ani. E pur si simplu normal, dupa parerea mea.Cred ca fiecarei fete i s-a intamplat asa la inceput.Asa ca nu te speria, fii calma!

| Sabina_1904 a răspuns:

El se regleaza*
scuze!

| gux2 a răspuns:

Menstruatia nu vine regulat uneori ia doi ani pana sa se regleze alteori niciodat!(am citit asta pe un fluturas informativ de la always)

| evelin_1888 a răspuns:

Nu poate sa stie nimeni...in primul an menstruatia este foarte neregulata. mie imi venea la 2-3 luni. tu fi pregatita si nu te ingrijora. e un lucru absolut normalhappyprobabil luna asta nu o sa -ti mai vina
bafta:*

| Eu_8005 explică:

Mersi pentru incurajari la totihappybig grin...si eu ma gindeam astfelhappy