| Clarissaaz a întrebat:

Buna deci pisicuta mea are o rana la gat si nu o pot duce la veterinar asa ca prin facebook am contactat un medic veterinar si mi-a spus sa ii pun niste betadina ce o fi aia nu stiu... Unde o pot gasi si cam cat costa? Funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

BETADINE, unguent Indicatii: Solutia de Betadine: dezinfectia pielii si mucoaselor inainte de injectii, punctii, biopsii, transfuzii, perfuzii; dezinfectia preoperatorie. Gasesti la farmacie.

| doctorandus a răspuns:

Betadina=iod (dezinfectant).

| forsaken99 a răspuns:

Desteapta esti de ce nu o intrebi?

| Roxaanaaa a răspuns:

Scuze dar nu pot trimite mesaj.M-ai intrebat care e id meu ca sa ma intrebi ceva? Scrie just_mew.