| anonim_4396 a întrebat:

Acum 3 luni am fost cu mama la o plimbare si la un moment dat am vazut o pisicuță. M-am dus sa o mangai si tin sa mentionez ca era foarte ingrijita si se înțelegea bine cu oamenii. La un moment dat m-a muscat de deget si mi-a făcut o rana mica. Un doctor veterinar mi-a spus că nu era cazul sa imi fac vaccinul antirabic. Rana s-a vindecat si in locul ei acum a rămas un semn. Ar trebui să îmi fac griji?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Salut Rares (sau Florin (: )!

Nu ai de ce sa iti faci griji, rana s-a vindecat, probabil o sa dispara si acele semne in timp.

Numai bine si zile cu soare sa ai! ^_^

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, căci dacă te apuca turbarea, erai acum în rai.

| Yuoia a răspuns:

Nu.

Pisicile mici, musca in joaca, nu sunt constiente de ce fac. Iar daca in 2 luni nu ai turbat, nu ai nimic.

| florin926481f a răspuns:

Nu