| Daiana6737857967unzhsjdbenskdbdn a întrebat:

ma confrunt si eu cu o problema destul de urâta acum 1 săptămana pisica mea a fost tăiat cu masina de tuns iarba la lăbuță stânga din spate rana arata destul de urat am dat-o cu spirt rivanol si betadina am dat fuga la un medic veterinar si mi-a dat un sprey cu antibiotic însă de 1 zi încoace rana a început sa se inflameze destul de tare si aseara chiar a sângerat si nu stiu ce sa fac incontinuare? Un sfat daca va rog din suflet vreau sa precizez ca este gravida are pui imediat e aproape de naștere!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anoniiim1807 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o duci la veterinar. Poate s-a infectat. Mai bine o duci sa vezi exact despre ce e vorba.
Îmi pare rău de pisicutaa ta sad

| Daiana6737857967unzhsjdbenskdbdn explică (pentru anoniiim1807):

Am dus-o si mi-a zis sa o dau incontinuare cu acel spray si i-a dat o înjectie mi-a zis ca mai mult nu poate face atâta timp cat e gravida.