| LordLokhraed a întrebat:

Deci sa incep asa... Am avut o tuse uscata timp de 3 zile. Tusea uscata a devenit apoi productiva si am mers la medic. Am facut radiografie la plamani si diagnosticul a fost bronsita acuta. Am stat cam o saptamana jumate acasa cu injectii antibiotice. Parea ca a trecut, insa acum iar am inceput sa tusesc foarte tare si imi curge si nasul. (inainte nu curgea) precizez ca sunt fumator. Ce ar putea fi? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| giony54 a răspuns:

Pai la bronsita tutun ii trebuie, antibioticele nu trateaza bronsita numai ascunde boala pe moment si mai distruge si flora intestinala si imunitatea.Bronsita se trateaza cu ulei de oregana picaturi care nu irita caile respiratorii si omoara orice bacterie de pe caile respiratorii si inchde iritatia facuta pe caile respiratorii.Gasesti aici daca te intereseaza sa scapi : Oregano Oil -www.mypurnutrition.com.Este natural si nu are efect secundar, 10 picaturi se pun in gura se lasa 2 minute apoi se ia putina apa se clateste bine gura si se inghite.De trei ori pe zi si fara tutun.