| BarbieNuMaiViseaza a întrebat:

Buna dimi TPU! Am si eu o super-problema! De cateva zile ma tot simt rau. Mi-e greata si n-am pofta si chef de mai nimic! Chiar ieri mi s-a facut super-rau. M-am ingalbenit la fata, aveam buzele albe, ameteala, vedeam ceata asa in fata ochilor, greata ba chiar puteam sa vomit insa am mancat o feliuta de lamaie si mi-am revenit! Ideea e ca am un stil de viata mai anormal pentru unele persoane insa normal pentru unii adolescenti! Ma culc tarziu ex. 3-4 dimineata si ma trezersc dupa-amiaza la 14-15! O alta problema e ca tot de cateva zile de cand ma simt si rau pe chilot mereu am o pata mica de culoare rosie, cred ca e de la ciclu, desi trebuie sa-mi vina pe data de 14-15.Inca ceva! NU am intretinut relatii sexuale! Asa ca exclud varianta cu o sarcina nedorita! As vrea asa niste,, diagnostice,, de la voi, daca ati trecut prin asta si mi-ati putea impartasi experienta asta, inainte de a merge sa-mi fac analize.Luna asta voi merge si la analize cu siguranta insa inainte de asta as vrea sa am niste sfaturi si idei si de la voi cu privire la acest subiect. Voi credeti cumva ca e vorba de apendicita? Eu de cam multi ani cand fac analize mi se spune de catre medicul de familie ca sunt,, suspecta,, de apendicita, desi acest termen de suspect nu l-am inteles niciodata! Ca niciodata nu e cazul de operatie! Si imi fac analize anual! Inainte le faceam chiar din 6 in 6 luni! Am uitat sa mentionez ca am 15 ani! Va multumesc! Sanatate tutror!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

N-are legatura cu apendicita. Este pur si simplu datorita programnului haotic. Corpul tau nu face fata si raspunde si el um poate. Sa stii ca manifestarile sunt rezultatul unor suferinte mai grave, pe care nu le percepi acum, dar le vei regreta mai tarziu. Nu stiu cine ti-a spus ca asta este un program normal pentru unii adolescenti? Poate numai pentru cei inconstienti si cu tendinte sinucigase. Un adolescent normal are grija de sanatatea lui, vrea sa se dezvolte armonios si sa se bucure de o viata buna. Un adolescent normal nu pierde niciodata o noapte, face sport, citeste si invata.

3 răspunsuri:
| jocuri888 a răspuns:

Corpul tau nu suporta atata obosealatongue probabil ai lipsa de calciu si o mica anemie nu pot sa iti dau sfaturi sa iti reglezi programul pentru ca si eu ma culc dimineata la 10 dimineata si ma trezesc la 5 searalaughing o sa incerc sa il reglez pe al meu si daca am reusit o sa iti zic si tie cumbig grin

| Zenithf a răspuns:

Nu cred ca este vorba de program. Chiar daca te culci tarziu tu dormi suficient de mult ca sa compensezi aceasta. Ma tem ca ai o infectie in organism, asta ar explica cel mai bine ceea ce simti tu. Ar fi bine sa mergi la urgenta, acum.

| jocuri888 a răspuns:

@Zenithf a răspuns:
Nu cred ca este vorba de program. Chiar daca te culci tarziu tu dormi suficient de mult ca sa compensezi aceasta. ------------- nu ai dreptate frate nu compara somnul de noapte cu somnul de zi tongue