| TheThingThatShouldNotBe a întrebat:

Ma simt foarte rau de cateva zile (ameteala, greata, fara putere, lipsa de somn). Unde pot merge pentru niste analize? Dar nu la medicul de familie pentru ca nu este disponibl

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca nu ai trimitere, la orice laborator poti cere un set de analize.
Dar degeaba daca nu te vede un medic sa te consulte sa dea un diagnostic provizoriu, si sa stii ce analize sa faci.
Avand in vedere epidemia de gripa, poti solicita ambulanta, ori te prezinti direct la urgenta!
O zi buna si multa sanatate happy

| CuriousStuff a răspuns:

Ori laborator din orasul tau o sa-ti faca orice analize contra-cost, dar recomandat e sa mergi la medicul de familie, sau macar sa-l suni sa-i spui ce ai si ce analize sa-ti faci, ca degeaba te duci sa-ti faci analize daca nu stii pe care sa le ceri.

Multa sanatate

| vocea a răspuns:

Poti merge oriunde, daca dai banul, de exemplu eu ma duc la o clinica privata dau 1 milion sau doua si imi dau analizele pe loc.

| nugasescusernameliber a răspuns:

Suna la niste clinici din orasul tau(cauta pe internet numere de tefoane) si fa-ti la telefon o programare. Fara bilet de trimitere te va costa putin cam mult.
In ziua recoltarii sa mergi nemancat, eventual poti lua de la farmacie un recipient pentru urina si in dimineata cu pricina sa-ti colectezi si o mostra de urina sa o dai la analize.

| AdrianDanezu69 a răspuns:

Du-te la urgente.