| anonim_4396 a întrebat:

Intr-o seara (de ceva zile) a inceput sa ma doara ovarul drept (un pic mai sus in acea zona este si apendicita), iar pe chilot am un fel de lichid alb-galbui de fiecare data cand vin de la scoala sau stau in frig.Am si obiceiul prost de a merge desculta pe gresie in bucatarie.
La caldura (cand ma pun in pat sa ma culc sau cand fac dus) nu mai simt durerea, doar la frig!
Nu cred ca am apendicita pentru ca nu am absolut nici un simptom (greata, nu vomit etc.)
Vreau sa mentionez ca nu am intepaturi in acea zona, ci doar o durere suportabila dar foarte enervanta.
Voi ce parere aveti, este ovarul drept sau apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Schnitzel a răspuns:

Este ovarul drept. Ai racit la burtica si acum te doare ori inainte sa iti vina ori pur si simplu. Eu am racit mai demult si ink ma mai doare uneori inainte sa imi vina. Ai mare grija cu raceala ca luna trecuta am stat si in frig si trebuia si sa imi vina si ma durea de nu mai puteamsad. Nu ai motiv sa te ingrijorezi:*

6 răspunsuri:
| adinutza_7858 a răspuns:

Buna, sfatul meu e sa stai seara cu "funduletul"in apa f.calda la care adaugi ceai de musetel.ideal ar fi sa stai cateva seri la rand in ceai de musetel, si nu uita sa faci si bai fierbinti la picioare in fiecare seara. fereste-te de frig.nu mai umbla desculta. sper sa-ti fie de ajutor.pa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.si eu am patit la fel. e de la ovar. du-te la ginecolog:*

s'ar putea sa ai un chist.;[. nu vreau sa te sperii dar mai bine verifica.
da'mi un pm.si vb acolo:*

| pryntesa a răspuns:

Ai pietre la rinici du-te la doctor sau posibil sa fi racit la ovar dar dupa cumdescri u eu zic ca ai pietre la rinichi pentru durea la rinici vine din spate si se apasa pe ovar si apedincita si in stanga pe splina pentru detalii ia di vipera_2011

| vasilevaleriu a răspuns:

Astepti sa vina doctorul la tine?! nu vine ca nu are de unde sa stie. Mergi la doctor pana nu te bat.

| Rheea_8862 a răspuns:

Mentionez ca nu ai voie sa mergi pe resie desculta. In primul rand o sa racesti mai tare si in al doilea rand o sa ai probleme cand te faci mai mare si o sa vrei sa ai un copil. Este ovarul, incearca sa te feresti de firg cat mai mult caci acum este sensibilhappy, si eu am asa din cand in cand, dar o sa te faci bine i-ati papucii in picioare nu mai merge cesculta, nu mai sta in frig si cand ai dureri de genul si nu le suporti ia un NOSPA, nu iti face rau deloc si iti calmeaza durerilehappy si eu fac asa cand ma doare, iar lichidul este absolut normal, dar cand esti racita este in cantitate putin mai marehappy. Sa te faci bine. te pup

| Eniko_3175 a răspuns:

Ai racit, incearca sa nu mai umbli desculta. Ar trebuie sa te duci si la un control ginecologic