| Adrian_2342 a întrebat:

Buna dimineata.Am o stare asa de raceala.nu stranut, nu tusesc, nu-mi curge nasul doar ma simt rau si noaptea respir greu. dar ziua nu... ce se-ntampla? Nu mai spun ca m-am trezit cu un gust amar in gura...Bleah!:-&

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Bună,happy
Este categoric o răceală. Sunt multe răceli și gripe cu fel e fel de simptome.
Cel mai bine ar fi să vei o săptămână ceai de tei sau de ceapă și dcă tot nu dispare trebuie să consulți un medic. Nu lua pastile!

Numai bine!
Sănătate!

| onasis1961 a răspuns:

Cel mai bun remediu e sa bei ceai din frunze de ceapa si daca se poate fara zahar.Sa nu intelegi gresit frunzele uscate care invelesc ceapa.Sanatate!

| alinutza92r a răspuns:

Mai bine ar fi sa consulti un medic

| Broadband a răspuns:

Exact asta am si eu.
ma simt ametit ca si cand as fi baut,
si simt ca imi arde corpul.
cica e timpul asta al virozelor.
multe persoane am vazut racite.
sigur cel mai repede trece daca te bagi in patura si transpiri.
ceaiuri multe si pliculete de fervex.
nurofen etc.