| Rimadan103120 a întrebat:

Buna dimineata, de 3luni tot nu ma lasa o infectie in gat, nu am probleme de respiratie, sau alte chestii, dar am gatul iritat in interior, tusesc, scuip saliva sau muci, am fost la medicul de familia, am primit tratament si nu mi-a trecut, am fost la consult, mi-a luat saliva, mi-a zis ca nu am nimic, ce poate sa fie? Acum s-a lasat mai moale, dar gatul e tot iritat, poate sa fie vreo boala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Evident că e boală. Mergi la consult ORL.

| Rimadan103120 explică (pentru sadrian46):

Tocmai am scris, ca am fost la consult orl, am fac analize saliva, si nu am nimic

| blackann a răspuns:

S-ar putea sa ai amigdalita cronica si sa fie nevoie sa-ti scoti amigdalele.
Fa analiza ASLO si daca rezultatul este peste valori trebuie scoase urgent pentru ca iti pot afecta inima si plamanii.

| IceRope a răspuns:

Medicul de familie nu este specialist. Mergi la ORL.