| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata. E normal sa reapara un fel de arsura daca as putea zice asa stiti voi la ce ma refer, cand urinez? Simt asta doar in timpul urinarii si la sfarsit foarte putin dupa nu mai am nimic.De ieri am reinceput sa simt arsura. Am avut o infectie urinara care m-a tinut o luna de zile si singurul medicament pe care l-am luat a fost Urinal Akut prescris de medicul de familie care m-a ajutat foarte mult si am baut la ceai si apa de ma luase capu happy iar dupa 10 zile de tratament am urinat normal fara dureri arsuri etc, acum am observat ca urina este iar tulbure … ma gandesc ca poate mi-a reaparut infectia. voi ce spuneti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InAfaraTiparelor a răspuns:

Ai scapat de internarea la spital. Adauga ceai din matase de porumb sau cozi de cirese neindulcit si esti ca noua.

11 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Spun sa faci din nou o vizita la medic.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Repetați analizele medicale. Medicamentele luate nu au fost suficiente. Se pare că trebuie un antibiotic.

| Darius50boss a răspuns:

Mergi la medic poate trebuie un medicament mai puternic

| InAfaraTiparelor a răspuns:

Pietre sau nisip la rinichi. Alta explicatie n-ar fi. Bine ca elimini si nu se retine si aduna, ar fi dup-aia mult mai grav.

| LorennaB09 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Ce alte simptome mai apar la pietre sau nisip? Inafara de arsuri

| InAfaraTiparelor a răspuns (pentru LorennaB09):

Dureri de rinichi, greata, varsaturi.

| LorennaB09 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Nu am starile astea, doar putina arsura la urinare si atat

| LorennaB09 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

O sa incerc, multumesc frumos

| InAfaraTiparelor a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

Mersi de funda. Nu ma asteptam sa fiu eu cu raspunsul cel mai bun.

| LorennaB09 a răspuns (pentru InAfaraTiparelor):

N ai pentru ce!

| InAfaraTiparelor a răspuns (pentru LorennaB09):

Ma anunti de rezultat(fie ca e unul bun sau rau).

| InAfaraTiparelor a răspuns (pentru LorennaB09):

Ai scapat de internarea la spital. Adauga ceai din matase de porumb sau cozi de cirese neindulcit si esti ca noua.