| Dope a întrebat:

Buna dimineata! La ce varsta ar trebui ca cada toti dintii de lapte. eu am 11 ani si nu mi-au cazut toti. paa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| EllaEllii a răspuns:

Buna,Andreeiutza!
Eu am avut totu dinții schimbați la 10 ani...
In schimb sora mea are 7 ani și nu i-au căzut decât vreo 8 dinți...
Nu iți face griji dinții se schimba și în funcție de organism.
Bafta și o dantura perfecta!

| leeya a răspuns:

Dintii de lapte pot sa cada si la 15 ani. Eu am 12 ani si nu mi s-au schimbat decat 4 dinti

| ionutzsteaua86 a răspuns:

Dintii de lapte pot sa cada pana la 13-14 ani maxim
...nu te ingrijora ca nu au cazut totiwinking funditabatting eyelashes?

| Razvan_8024 a răspuns:

Pai dintii de lapte iti pot cadea si la 12-13 ani nu iti fa griji ...ca nu au cazut toti iti vor cadea eiwinking