| emima a întrebat:

Buna dimineata tpu.as avea si eu o problema bineinteles ca voi consulta si un medic specialist.pe 14 mi-a venit menstruatia dar nu mi-a curs deloc de fapt nu stiu daca e vorba de o menstruatie pentra ca imi curg niste cheaguri umai cand urinez si am dureri ingrozitoare ca de nastere.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Primul lucru medicul...la o policlinica cu plata, nu-ti trebuie trimitere de la medicul de familie, dar dupa cum descrii tu simptomele, este vorba de o sarcina, avort iminent/apropiat, care intr-adevar se manifesta ca si o nastere. Se pot elimina cheagurile si fara consult medical, dar nu poti fi sigura ca s-au eliminat in totalitate, daca au ramas resturi te poti infecta si dai in septicemie si tot ajungi la doctor. Te rog, ai grija de tine, mergi la medic...multa sanatate.

7 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Poate fi vorba de sarcină extrauterină ( ectopică ) sau un avort spontan, ori iminenţă de avort...

Să mergi rapid la URGENŢĂ, preferabil la o secţie de ginecologie!

| Eidriana a răspuns:

Cati ai in primul rand? Esti sigura ca sunt dureri de nastere(nu de alta, dar daca nu ai experimentat nasterea nu ai de unde sa stii ca sunt astfel de dureri)? De la ce varsta ai menstruatie? Stii sa fi existat ceva in viata ta in ultima perioada care sa-ti fi influentat aceasta schimbare(daca e schimbare)?

| emima explică (pentru Eidriana):

Pai eu am 25 si am o nastere nu stiu ce ar produceaceasta schimbare poate de la prea mare efort pentru ca luna trecuta mi-a venit dar mi-a curs foarte putin

| alessia5158 a răspuns (pentru emima):

Se poate banui un avort spontan.

| emima explică (pentru alessia5158):

Pai la avort nu curge sange mult adica nu stiu chiar astazi am sa ma duc in regim de urgenta la un spital

| alessia5158 a răspuns (pentru emima):

Faci bine! --- hemoragia este o urgenta medicala.

| Erik_Kosa_1997 a răspuns:

Consulta un Medic e singura solutie!