| danaaaa01 a întrebat:

Buna seara, am nevoie de putin ajutor, azi de dimineata mi-a venit menstruația, am avut dureri 3 zile la rand si cand mi-a venit de dimineata, a curs dintr-o data un sange inchis la culoare si gelatinos, acum pe seara nu mai curge mai deloc, dar tot am dureri îngrozitoare de burta, sangele este ff roz, deschis la culoare si am observat niste chestii roz, micute pe absorbant, parca ar fi bucatele de ceva, nici eu nu stiu sigur ce este, nu pot sa ii zic mamei mele, va rog astept un raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Potterhead77 a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti pastrezi calmul. Nimic nu se rezolva cu stres si panica
Durerile sunt normale, asa se intampla tuturor.
Daca sangele este la inceput rosu, iar apoi peste cateva zile devine roz, asta inseamna ca deja menstruatia iti trece pe luna aceasta.
Sfatul meu este sa ii spui mamei tale, sau unui adult, de preferat femeie, ca sa te poata ajuta si sa iti dea sfaturi.

| danaaaa01 explică (pentru Potterhead77):

Pai chestia este ca, e prima zi pe luna aceasta cand mi-a venit, si nu mi curge aproape deloc... in general curgea destul de mult sange, dar acum deloc

| Potterhead77 a răspuns (pentru danaaaa01):

Daca nu ai menstruatie de mult, asta inseamna ca ti se regleaza.