| ErnestIonuț a întrebat:

Bună Dimineața TPU! La ce pret m-ar ajunge o plombă la măsea, un dinte ca sa-l pun și un aparat dentar?
Un preț cu aproximație.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu aproximație ceva cam pe la 1500 lei.

| ErnestIonuț explică (pentru sadrian46):

Aș vrea eu sa fie asa ieftin, 1500 lei poate doar plomba cu dintele

| GabiDumitrescu a răspuns:

Plomba e cam 100 RON, dintele si aparatul dentar pot sari lejer de 2500, depinde de mai multi factori. Vezi ca sunt multe cabinete unde consultatia initiala e gratuita sau ceva gen 50 RON, plus ca intrebatul e moca. Cel mai bine intereseaza-te la cabinetele din zona ta.

| WhiteLife a răspuns:

Cel mai sigur e sa întrebi atunci când faci programarea, sau sa cauți site-ul clinicii pe net și să te uiți la preturi. La mine aparatul dentar la o arcada a fost 500€, dar preturile diferă de la cabinet la cabinet.