| Mrrobot397 a întrebat:

Buna, din iunie 2019 problemele de sănătate s-au intensificat, ideea e ca tensiunea mea zburdă la fel si pulsul 194 cu 140 și pulsul 170 a fost cea mai mare valoare a mea, în rest în tensiunea diastoloca este 100, 120 sau 130, iar cea sistolica 160 sau 170.

Cand trece de aceste valori, încep să-mi amorteasca mâinile și picioarele și cad jos și în ultima instanta simt niste furnicaturi puternice în zona capului.

Am fost la cardiolog, neurolog, orl, am facut analize la tiroida.

Însă nimeni nu vine cu ceva concret.

Pulsul de exemplu nu este stabil, am fost internat la spitalul de recuperare odată era 40, după 2 minute 170-180

Ca niste diagnostice:EKG BORDERLINE
TAHICARDIE
EPICRIZA
SINCOPE

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| InOrOut a răspuns:

Ia calmante.