| CLv a întrebat:

Buna ziua, de cateva luni sora mea se simte rau, manifestarile sunt tensiunea si pulsul cresc exagerat, are ameteli, dureri de cap, dureri puternice in piept ca si niste furnicaturi/intepaturi zice ea, se inroseste pe fata pe piept, o tin intepaturile si in spate, ii amorteste mana si piciorul stang, uneori amortelile/furnicaturile urca spre gat, de ceva timp o doare si in abdomen. Ea este operata si de tiroida, este scoasa toata tiroida, iar momentan la un an dupa operatie inca nu este stabil TSH ul, are si un microprolactinom in Hipofiza. Ca si analize, le-a facut pe toate, analize de sange, bune, analize la stomac, totul bun, analize la inima Ekg, dopler la carotide, test de efort, angio ct coronarian, toate bune, ce i-a iesit la plamani este asa discrete bronsiectazii difuze si un micronodul mixt cu periferie in geam mat postero-bazal dreapta, din carestiu ca se tine sub control, dar nu i s-a zic ca ar porni de aici toate starile. Si ce am mai observat la ultimile analize sanguine, ca VSH ul este marit, trebuie sa fie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Imi pare rau, aici nu exista medici.Tot voi trebuie sa va chinuiti sa aflati cauza.La privat ati fost?

| CLv explică (pentru dullcat):

Doar la privat am fost! La Regina Maria in Bucuresti si la privat in Cluj.
As vrea sa stim unde sa mai mergem si ce sa facem, cand vezi ca te simti rau si nimeni nu ti gaseste o cauza sau ceva, toate analizele sunt bune, din spusele lor.

| dullcat a răspuns (pentru CLv):

In alta tara.Mai cunosc astfel de cazuri cu semnul intrebarii in Romania si abia in afara au aflat ce este, procedurile precum operatii sau altceva serios fiind facute tot acolo.Imi pare rau, sper sa rezolvati.Multa santata si putere!

| CLv explică (pentru dullcat):

Multumesc frumos! Doamne ajuta, multa sanatate!

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, asta este o întrebare care se adresează strict doctorilor. Restul oamenilor își dau cu părerea degeaba.

În al doilea rând, chiar dacă se întâmplă să-ți citească vreun doctor întrebarea, nu se va apuca să pună diagnostice și să dea sfaturi fără o consultație.

| CLv explică (pentru johnnny123):

Ok, si la ce doctori sa mai mearga daca am fost la endocronolog, pneumolog, cardiolog, a facut investigatii peste investigatii si tot nu gaseste nimic dar ea in continuare se simte rau. Macar un sfat daca cineva se mai confrunta cu starile astea si un medic care prin toate starile sa stie sa te trimita la un specialist.