| anonim_4396 a întrebat:

Buna din nou. Am mai scris acum câteva zile in legătura cu durerea de ficat sau fiere. Nu am ajuns la medic dar nu a mai fost așa îngrozitoare. Însă azi de dimineața m-am trezit cu frisoane, parca simt ca am și putina febra și îmi vina sa vomit... și a început sa ma doară iar in locul acela. Am luat un fiobilin. Pe de o parte am început sa și strănut, ma gândesc ca poate ma ia răceala, dar asta e singurul simptom, și ma sperie ca nu știu de ce am frisoanele acestea când e atât de cald. de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fugi la spital! Verifica-ti si temperatura!
Daca ai temperatura ridicata si mai ai si frisoane, atunci este infectie in corp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doar doctorul iti poate spune exact ce poate fi.Nu te mai lasa in baza raspunsurilor de aici.Incearca sa ajungi cat mai repede la un medic, nu sta asa.Scrie destul de clar pe site-ul asta ca problemele medicale necesita consult specializat.Multa sanatate iti doresc si sper sa mergi la doctor cat mai repede.

| KronstadtResurrection a răspuns:

Suferi de ipohondrie combinata cu cersitul excesiv de atentie.
Ti-ar prinde bine un loc de munca unde sa tragi din greu, pentru vreo 3 ani.

| Alecsandra27 a răspuns (pentru KronstadtResurrection):

Pentru liniștea ta chiar de vreo 3 ani și ceva lucrez. Daca nu esti in stare să-ți spui o parere, stai in banca ta și nu mai comenta aiurea!

| madalina736 a răspuns:

Poate fi si inceputul de la o raceala, insa ar fi bine sa consulti un medic cat de curand.
In legatura cu problema la fiara, ceaiul de anghinare e foarte bun pentru ficat, ajuta la eliminarea mai rapida a grasimilor. Incearca sa nu mai mananci gras, fast-food cu mult sos, maioneza, sucurile aicidulate. Astea iti distrug ficatul. Multa sanatate!