| anonim_4396 a întrebat:

Buna, doare extracția dentară?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Se folosesc anestezice locale si psihotrope care sa te calmeze, sa înlăture anxietatea. Nu ai de ce sa ti faci griji.

| pisciutza19 a răspuns:

Exista riscul sa nu iti prinda anestezia si sa simti acum depinde nu bea cafea inainte ca sa fie totul ok si vezi daca esti fata sa nu fii pe ciclu am auzit ca nu e bine de ce nu stiu.

| IngerasulMicut a răspuns:

Nu, deoarece dentistii iti fac anestezie.