| Mia999 a întrebat:

Buna dragii mei... De o saptamana doua, am o mica-mare problemalaughing. Ma balonez, mi-e greata dar fara varsaturi si ma doare burta si stomacul, ma ustura cand urinez. Pot avea legatura toate acestea? Tin sa preciezez ca am avut o gastrita cronica, dar am luat tratament, poate fi de la ea? va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Bei porcarii acidulate/dulci in loc sa bei DOAR apa/ceai/lapte? Maninci fast food? In special avind in vedere antecedentele tale medicalale, ma gindesc ca ti-a fost prescris si un regim pe care sa il respecti. Te tii de el sau maninci dupa ureche?

| iulian1302 a răspuns:

In general problemele gastrice nu au legatura cu problemele urologice. In privinta problemelor gastrice avand in vedere ca in trecuta ai mai avut aceste probleme iti recomand sa mergi la un nou consult gastroenterologic deoarece este posibil ca acea gastrita acuta sa iti fi reaparut( probabil nu ai urmat intocmai sfaturile medicului cum ar fi : nu ai respectat un anumit regim alimentar). In privinta usturimi pe care tu o prezinti in timpul mictiunii(urinarii) poate indica o posibila infectie urinara care trebuie tratata cu antibiotice( un astfel de medicament este Nolicin). Totusi iti recomand sa iei legatura cu un medic in vederea diagnosticarii si administrari unui tratament adecvat afectiunilor de care suferi tu!