| Ana1117 a întrebat:

Hei TPU. Poti sa ai gastrita fara dureri de stomac? Am avut helicobacter pylori, l-am tratat dar tot am o usoara greata dupa mese care dureaza 5 minute.
Mentionez ca nu ma doare stomacul, nu vomit, doar am o mica greata dupa masa. Sa fie oare gastrita fara durere de stomac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gastrita prezinta diferite simptome. Unii nici nu stiu ca au gastrita, altii au doar un simptom si altii au mai multe sau pe toate. Deci greata este unul din simptome si poate fi de acolo. Mersul la medic ar fi un pas de facut cu atat mai mult cu cat stii ca ai avut antecedente.

| sierra1 a răspuns:

Care din simpomele de mai jos le ai?
indigestie
durere de stomac sub forma de arsura
greata si varsaturi
senzatie de preaplin dupa masa

| Ana1117 explică (pentru sierra1):

Senzatia de prea plin dupa masaa, atat, si uneori o usoara greata care cred ca e mai mult de la atacul de panica
Ma gandesc ca daca aveam gastrita ma durea stomacul totusi.

| sierra1 a răspuns (pentru Ana1117):

Cel mai sănătos: fă o vizită la un specialist că noi - absolvenți de gimnaziu - nu suntem in măsură să dăm diagnostice