| Mia999 a întrebat:

Buna dragii mei, nu sunt foarte bine informată si de aceea am ales sa intreb aici. Dinții se pot îndrepta si prin alte metode decat cea a aparatului dentar? Am văzut o procedură într-un videoclip unde dinții erau micșorati, piliți cu ceva( habar nu am numele instrumentului) si se punea un alt dinte. Nu stiu procedura, Si nu stiu daca se poate face si la dinții strâmbi. Sper ca nu am fost prea comică cu intrebarea mea si sper ca s-a inteles ce am vrut să spun. Multumesc pentru interesul acordat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cred ca ce ai vazut tu sunt fatete, ca si cum ti-ar pune ceva peste dintele tau. Sunt foarte scumpe oricum sa stii, mai degraba eu zic ca merita sa-ti pui aparat dentar.

| Donsavas a răspuns:

Dacă se putea fără, nu si mai puneau oamenii aparat.

| anne2626 a răspuns:

Din păcate din cate știu eu doar cu aparat dentar se pot îndrepta. Și eu port în momentul de față unul. Probabil noua tehnologie a avansat mult și exista poate o alta cale dar cu siguranță e extrem de bănoasă și greu de accesat.