| eu_9968 a întrebat:

Bunahappy drogurile usoare(legale)pot provoca dependentza?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, la fel de ca tutunul sau alcoolul, doar ca mult mai grava.

Abh
| Abh a răspuns:

Nu exista droguri legale, doar daca nu te referi la cafea sau tigari.

| anad a răspuns:

Cel mai la indemana exemplu este tigara: un drog universal si considerat usor, dar nu-ti doresc sa incerci sa lupti cu dependenta de el!

| thealchemist a răspuns:

Da. absolut. cine a spus altceva?

| cornel a răspuns:

Si de ce te-ar interesa?:S

| RealLife a răspuns:

Da

| Fvn a răspuns:

Tu de ce crezi ca se numesc DROGURI?

| Madalina_6514 a răspuns:

Normal

| MusicisMusic a răspuns:

Te rog sa nu incerci! Am avut un vecin care consuma asa ceva si intra in casele oamenilor deoarece banii lui se terminasera si devenise dependent de drogurile astea.
raspuns concretbig grinA, drogurile usoare creeaza depedenta.
sfat:Nu consumati droguri usoare
urmari in urma consumarii de droguri usoare:poti muri sau poti ajunge la dezintoxicare pentru o perioada nedeterminata de timp

| hd04wbw a răspuns:

Sigur ca pot da.Ca tutunul.Nu incerca ca e nasol.

| girllll a răspuns:

Sigur ca da

| tzugui_3815 a răspuns:

Orice substanta poate provoca dependenta(fizica sau psihica). exemple:cafea, tutun, alcool(3 droguri usoare). e valabil la majoritatea substantelor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. multe lucruri pot da dependenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Legalize marijuana frate!