| UndercoverGirl_1581 a întrebat:

Marijuana si drogurile usoare...pro sau contra?

19 răspunsuri:
| daii a răspuns:

Am mai zis odata si o mai repet. Sunt pro, doar pentru cei care chiar au nevoie de marijuana sau alte droguri.Adica,sunt oameni care sunt bolnavi si fac tratamente cu droguri. Daca ar fi dupa mine, as deschide un local, unde sa se intre pe baza de reteta, data de medic desigur.Sa fie fara falsuri.sau chestii de genul asta.Adica oamenii care chiar au nevoie, sa poata consuma.Pentru restul.sunt contra.Chiar daca poate se va legaliza consumul de droguri si la noi in tara, oamenii tot nu se vor satura. Vor vrea din ce in ce mai mult.Asa ca e mai bine sa fie nelegalizate.Mai rarut ca-i mai dragutwinking

by daiiwinking

| Ana a răspuns:

Contra

| anaid a răspuns:

Mie nu imi aduc satisfactie deci...contrawinking

| c0rn3l1uss a răspuns:

Proo.

| ionut1980 a răspuns:

Contra

| brunetteee a răspuns:

Pro `:p

| rey a răspuns:

Contra.
Incalca liberul arbitru.
Oricum nu mai va plangeti atata daca vreti marijuana aveti.
Mai bine tanesc 10 dupa un joint decat sa se apuce unul de droguri.

| Kassandra1408 a răspuns:

Sunt pro, atat timp cat nu e in exces. Orice exces dauneaza grav sanatatii - in plus, dureaza 12 ani ca creierul sa fie afectat de Maria, dar neuronii tot de degradeaza mai mult sau mai putin.
Alte droguri nu recomand. Daca vrei sa fii mai high, iti propun sa iei un bronho-dilatator sau anti-astmatic pentru a mari absorbtia Mariei big grin

| m4them4tic a răspuns:

Pro marijuana.Prefer sa fumez decat sa beau si sa imi fie rau de la ceea ce beau(in cantitati insemnate)

| radu75 a răspuns:

Pro. Fumam acum ani de zile (am lucrat ca ospatar in Mamaia) poate crede ti ca numai in zilele astea se fumeaza. Vb de anii 90. Nu va influentez sa fumati marihuana, atentie! Stiu ca nu provoaca dependenta, atat! Am incercat si eu atunci, acum, nu!

| Legalize a răspuns:

Marijuana PRO

| lifeistough a răspuns:

Nu exista droguri usoare; toate dau dependenta mai devreme sau mai tarziu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident pro happy nu am incercat niciodata dar as vrea sa incerc legal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta pro, gandeste-te la un boschetar de pe strada cu sticla de polar in mana injurandute de tot si toate chestiile care ii vin in minte, si gandeste-te la niste tipi/tipe care au chef de un cui numai pentru relaxare, si nu altceva, marijuana si toate drogurile derivate din thc sunt de 10x mai nocive decat alcoolul si mai putin periculoase si pentru tine si pentru cei din jur, gandidute ca iarba ar fi in jur de 40-60 lei si o sticla de spirt sau cine'stie'ce sticla ieftina cu concentratie mare de alcool mai iese pe piata, ar fi mult mai putin nociva. nu multa lume are bani sa fumeze iarba in fiecare zii, chiar si daca fumeaza 0. 2 zilnic singur e mai putin nociv si dupa un timp te plictiseste, si chestia cu trecutu de la cele usoare la heroina/cocaina/excstasy, ketamina si alte tampenii pur si simplu tin de tine, de anturaj si de bani happy. si acum mai nou cu drogurile legale care oricum pe 14-15 se inchid, cel mai bine ar fi fost sa le inchida si sa legalizeze direct cannabisul, pentru ca daca dati search pe google dupa cannabis seeds, veti vedea cate feluri de plante exista, si cate feluri de produse ar putea pune la vanzare, statul ar fi luat niste impozite in plus, si asa mai departe happy dar asa e, regimul comunist l-am invins, urmeaza sa invingem si conducatorii comunisti de la putere, daca vom putea vreodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Contra

| AluPacino a răspuns:

Pro Marijuana si celelalte droguri ilegale, contra etnobotanice...

| bebitza_6167 a răspuns:

Pro, nu-mi place alcoolul si de altceva nu-s curioasa
marijuana e buna