| anonim_4396 a întrebat:

Cand ma epilez in zona intima, de obicei cu bigul, imi raman niste bubite rosii si pielea putin mai inchisa la culoare. Ce pot face sa scap de aceasta problema, mai ales cand merg la mare?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dupa fiecare epilare[indiferent ca o faci cu bigul, crema depilatoare, etc]foloseeste o crema hidratanta de corp

| Dope a răspuns:

Îţi recomand crema depilatoare de la Farmec. Eu o folosesc şi la sub-braţ. E mai bună decât big-ul.

| adrianamara a răspuns:

I-ati un gel de ras iar dupa foloseste betadina! merge! pup

| JustSmileK a răspuns:

Foloseste alte produse de epilat, cum ar fi crema, ceara etc.

| Zapkitu a răspuns:

Incearca crema (farmec). este mult mai buna si nici nu costa mult. BAFTA!

| Tweety_5554 a răspuns:

Buna! Ar fi bine daca ai folosi o crema hidratanta si dupa ce a intrat in piele crema sa te dai usor cu o pudra de copii dar foarte putin(cat sa ramana uscata pielea)

| Lenesu a răspuns:

Ca sa scapi de bubite iti recomand dupa epilat sa te dai cu after shave.

| SuntetiLooseri a răspuns:

Cred ca o drujba te ar ajutha mult de tot, in cazul bubitelor eu iti recomand sa le musti