| Mogiojojo a întrebat:

Dupa ce urinez imi simt vezica plina in continuare adica nu pot sa fac tot. Cum se numeste chestia asta si vreau sa-mi spuneti daca stiti metode reale de tratament adica incercat-vindecat. Nu vreau sa-mi spuneti de ceai de musetel si rahat. Fiti seriosi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| FreddieM a răspuns:

Am patit ceva asemanator. Aveam permanent senzatia de urinat si faceam foarte putin si des, dar la sfasit iesea cu urme de sange. M-am cam speriat, am facut repede analizele care nu au relevat nimic suspect. S-a constatat ca am fost foarte deshidratat.Am inceput sa beau apa in cantitati enorme si mi-am revenit la normal. Poate nu bei apa suficient? Sper sa-ti fie utila povestea mea. Take care

| Rd79 a răspuns:

Posibil infectie urinara. Daca nu vrei remedii naturale (exista unul destul de eficient), du-te la doctor sa-ti dea niste antibiotice (daca constata ca asta e problema).

| Mogiojojo explică (pentru Rd79):

Vreau remedii naturale da' nu ceai de musetel. Asta e ideea.

| Rd79 a răspuns (pentru Mogiojojo):

Dar ce ti-a facut ceaiul de musetel?

Oricum, sucul de merisoare ajuta la infectiile urinare.