| [CiUcAlAtA]-[AeRata] a întrebat:

Ce tratament credeti ca ar fi mai bun pentru acnee?
Eu am incercat Zineryt, este bun dar vreau si alte metode mai simple impotriva acneei.
Daca mai stiti si voi, va rog sa imi spuneti si mie.

Răspuns Câştigător
| deleuandrei a răspuns:

Cumpara de la farmacie zinc si consuma la orice mincare si vei vedea ca in decursul a 2 saptamini cel putin vei fi cu totul alta persoana... bafta

6 răspunsuri:
| laura23 a răspuns:

Eu am o problema destul de serioasa cu acneea si folosesc un tratament de la Avene ce consta intr-un gel de curatare a fetei si-o crema hidratanta pentru pielea sensibila si pot sa spun ca am rezultate destul de bune. Acneea a disparut in proportie de 80%. Am folosit si eu Zineryt insa nu am avut rezultate bune. Pielea mi se usca insa cosurile ramaneau

| Raiden a răspuns:

Foloseste in continuare Zineryt, este relativ bun in combaterea acneei.

| anna01 a răspuns:

Ce tip de acnee juvenila, severa? Depinde si de varsta... daca esti la pubertate, hormonii se vor autoregla, daca esti la maturitate...mai greu, tratamente alopate cam greoaie si fara rezultate sigure.Acneea nu are un tratament universal, dar obligatoriu este mentinerea unui nivel echlibrat al secretiei de sebum printr-o igiena stricta.

| marioBARCELONA a răspuns:

Cel mai indicat este sa primesti sfatul unui medic datorita faptului ca tratamentul difera de la ten la ten.
Succes!

| datesraluca a răspuns:

Sunt o gramada de tratamente impotriva aceei, parerea mea este sa mergi la un dermatolog, te va ajuta mult! Si nu uita sa folosesti zilnic produse de curatarea fetei! Bafta

| [CiUcAlAtA]-[AeRata] explică:

Pai Zineryt mi-a recomanda doctorul happy