| MrBlue a întrebat:

am o problema, astazi am observat ca la degetul inelar din mana stanga am o biluta, la radacina degetului, de unde se desparte de celelalte degete. Este pe parte de catre palma. Nu se observa, dar daca pun mana se simte. Pot sa misc normal mana fara nicio durere, decat daca apas tare pe "biluta". Nu am facut mult efort cu mana. La mana dreapta nu e la fel, nu e acea misterioasa "biluta". Va rog sa imi dati sfaturi Dau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| inconscient a răspuns:

Cred ca ar trebiu sa intrebi un medic sau pe cineva mai in varsta, deoarece eu nu am specializarea asta! Eu am ceva asemanator pe degetul mijlociu de la mana dreapta dar pe partea cealalta si mica de tot, ca o brobonita.e de cand avea vreo 9 ani, cred, acum am 13... big grin

2 răspunsuri:
| inconscient a răspuns:

Intreaba un medic! Cat de mare e?

| MrBlue explică (pentru inconscient):

Nu e mare, e mica de trei ori mai mica ca un bob de mazare

| inconscient a răspuns (pentru MrBlue):

Cred ca ar trebiu sa intrebi un medic sau pe cineva mai in varsta, deoarece eu nu am specializarea asta! Eu am ceva asemanator pe degetul mijlociu de la mana dreapta dar pe partea cealalta si mica de tot, ca o brobonita.e de cand avea vreo 9 ani, cred, acum am 13... big grin