| anonim_4396 a întrebat:

Eu ador pizza. Este mancarea mea preferata. Daca mi s-ar da zilnic doar pizza, as manca fara probleme. Dar de un timp am inceput sa nu mai mananc mezeluri, decat foarte rar, snacks-uri nu mai mananc deloc, mananc pâine neagra. Daca in restaurante pot alege o pizza cu carne de pui si legume si sa elimin mezelurile, tot ramane blatul cu problema.
Intrebarea mea este : Gasesc in Bucuresti un loc in care sa pot manca o pizza cu blat din faina integrala, in zilele in care am pofta, dar nu am nici timp si nici prea mult chef sa mi-o fac acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

Restaurantul Corneliei Marin. Fibrio parca se numea. E medic nutritionist, facea parte dintr-o emisiune de pe Prima, ceva cu persoane care vor sa slabeasca(imi scapa numele), dar sigur o stii

5 răspunsuri:
| CojocariuLaurentiu93 a răspuns:

In orice restaurant in care te duci si au pizza, intreaba de blat italian. Acela este un blat extrem se subtire si foarte crocant.
Caci sunt bucatar de meserie, iti confirm faptul ca o compozitie fainoasa (paine, etc), ce este supus coacerii intense, aceasta isi pierde in proportie de 97% din calorii.

| Withoutnamenoname a răspuns (pentru CojocariuLaurentiu93):

Nu ma intereseaza caloriile. Nu este sanatoasa faina alba.

| CojocariuLaurentiu93 a răspuns (pentru Withoutnamenoname):

Nu iti este sanatoasa faina integrala dar tu nu stii ce se pune in pizza de fel. laughing) La cate smecherii se fac si facem, faina alba e ultimul pericol, crede-ma!

| Withoutnamenoname a răspuns (pentru CojocariuLaurentiu93):

Banuiesc ca daca vreau intr-adevar o pizza sanatoasa trebuie sa mi o pregatesc singura de la blat pana la topping.

| CojocariuLaurentiu93 a răspuns (pentru Withoutnamenoname):

Ok, la baza subiectului era intrebarea daca gasesti un loc in Bucuresti unde se prepara pizza cu blat din faina integrala. Iti pot spune un singur loc, unde am lucrat acum foarte mult timp. Se numeste Hashtag Pub. Au pizza la cuptor cu lemne, burgeri, etc... Deci asta stiu eu sa aiba faina integrala in mai toate chestiile.