| totul-online.tk a întrebat:

Buna eu adorm cam greu si as vrea sa imi spuneti cum as putea adormi mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Sa ai geamul dechis, sa incerci sa nu adormi la ore tarzii sa duci o viata echilibrata, sa nu consumi seara ciocolata sau pepsi sau cola, -(ele sunt si asa daunatoare si nocive si in timpul zilei ) sa bei o cana de lapte caldut indulcit cu miere sau deloc, sau un ceai cald de plante ca teiul sau macese, sa spui o rugaciune in gand, sa faci un pic de efort seara - putina alergare in jurul blocului sau in casa ceva exercitii la alegerea -ti, si sa vizionezi ceva vesel, ceva ce-ti bucura mintea si ochii, in cazul ca mai ai si timp de asa ceva ...Numai bine, Lucien.

| monyk a răspuns:

Buna, pai incearca sa te relaxezi, bea un ceai calmant, citeste o carte, fa activitati in timpul zilei ca sa fi obosit, relaxeaza-te si scapa de ganduri negre sa poti adormi linistit si repede...

| unicka a răspuns:

Activitate fizica in timpul zilei, iar seara inainte de culcare bea un ceai de tei sau sunatoare

| inna a răspuns:

Nu esti obosit... daca ai fi suficient de obosit ai pica ca si mort in pat...scuza-mi expresiawinking. Ti-o spun din propie experienta.

| ellene a răspuns:

Incearca sa te trezesti la ora 9 dimineata maxim, mai fa miscare ziua, nu dormi la amiaza, ...citeste si inainte de culcare bea lapte caldut. Daca nu merge asa, ia un somnifer happy

| MM a răspuns:

Citeste inainte. O sa-ti oboseasca ochii si o sa adormi.

| M4RK a răspuns:

Ia un somnifer laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Monique_3125 a răspuns:

Bea un pahar cu lapte...happy

| pypa007 a răspuns:

Til mai repede sa adormi daca nu poti sa dormi ia un somnifer

| Orannginna a răspuns:

Ceai de tei sau lapte. Bea o ceasca din cele doua in fiecare seara si te va ajuta sa te linistesti iar in final sa adormi.

| Alina_5575 a răspuns:

Asa pateam si eu in vacanta...Adormeam foarte tarziu si dimineata dormeam destul de mult intr-adevar...Insa de cand am inceput scoala si mai ales sunt dupa masa adorm foarte repede...

Ca sa adormi repede ar trebui ca in timpul zile sa faci macar un pic de efort ceva happy.

pa pa

Răspuns utilizator avertizat
| aragon18 a răspuns:

Citeste ceva inainte de culcare happy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te trezesti tarziu, dimineata?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numara oilelaughingdaca nu sar gardu le duci la becali sa le dresezerolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa dragoste...hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O cană de ceai de tei călduț sau chiar unul chiar așa poartă denumirea: somn liniștit, o cană de lapte dulce.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea o cana de lapte cald si apoi inchizi ochii si incepi sa numeri...

| bibilovey a răspuns:

Buna, daca bei un pahar de lapte caldut s-ar putea sa ai un somn mai linistit. Un alt produs care-ti produce somn este ceapa.