| AdinaMiruna a întrebat:

Eu am aparat dentar si acum o saptamana a sarit sârma.
A cazut de pe ultimul si se tine doar in braketii din fata.
Problema este ca imi intra in gingie si ma deranjează foarte tare.
Ce pot face? Este vreun cabinet deschis in perioada aceasta?
Ps nu am stiut la ce categorie sa pun

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Din cate stiu eu, cabinetele sunt inchise si sunt acceptate doar urgentele. Merita totusi sa te interesezi daca in zona ta este vreun medic care te poate ajuta, pentru ca e destul de deranjanta problema. Am patit si eu la fel ca tine, mai demult, si pana am apucat sa ajung la medic a trebuit sa incerc eu sa indoi varful acelei sarme ca macar sa nu imi mai intepe gingia... (nu iti recomand sa faci chestia asta, ca poti sa iti strici aparatul).

5 răspunsuri:
| anonimadinAlba a răspuns:

Aceasta este un caz de urgenta, incearca sa iti contactezi medicul ortodont.

| AdinaMiruna explică (pentru Zorn):

Multumesc❤️

| Adry05 a răspuns:

N-ai ceară din ăia de o pui pe sârmă? o pui pe aia pe capătul sârmei până ajungi la dentist. cred că s-ar putea încadra ca urgență, contactează medicu

| Andreeush a răspuns:

Nu ai numărul stomatologului care ți-a pus aparatul?

| AdinaMiruna explică (pentru Andreeush):

Am doar numarul de la dentist unde mi.am pus
Dare nu răspunde nimeni si este închis