| Vaallyy999 a întrebat:

Am apărat dentar din ianuarie, merg in fiecare luna la control si acum 3 zile am fost sa schimbe sârmă de sus. Azi am vazut ca se misca o măsea de sus din dreapta cand mușc tare, dar nu arata de parca ar cădea, este problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fumiko a răspuns:

Daca ii sus dreapta in capat nu are nimic, fiindca asa ii si la mine.

| Vaallyy999 explică (pentru Fumiko):

Nu e chiar cea din spate de tot (nu luam in calcul modelele de minte pentru ca le am scoase) cum nimeri din spate de tot înspre fata, a 3 a, scrie-mi inapoi te rog

| Fumiko a răspuns (pentru Vaallyy999):

Aaa am inteles, pai si la mine a fost tot asa doar ca cu unalt dinte, e din cauza cum se deplaseaza, asteapta inca 2 3 luni daca nu vorbesti cu doctprul, si nu mai umbla la dinte.

| Vaallyy999 explică (pentru Fumiko):

Ok, mersi mult de tot big grin Ar trebui să mestec pe partea cealalta?

| Fumiko a răspuns (pentru Vaallyy999):

Da,mai bine ca sa fi sigura.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cel mai bine ar fi sa vorbesti cu doctorul stomatolog. Ai mare grija cu maselele astea definitive ca e groaznic daca iti pierzi una. Si eu am aparat dentar si singurul lucru pe care ti-l pot recomanda este sa rezisti cat trebuie si sa nu mananci alimente tari. Sunt sigura ca ti-a fost spus dar iti reamintesc. Nu este deloc indicat sa mananci alimente tari si mai ales cand ai aparat dentar. Cel mai indicat este sa consulti medicul stomatolog. Sper ca te-am ajutat!

| forgetmynutella a răspuns:

Es zic ca daca mergi la control in fiecare luna este ok...dar daca maseaua incepe sa te doara si sa se miste mai tare, trebuie sa mergi neaparat inapoi la medic